A PROJEKT BEMUTATÁSA

Integrált térségi gyermekprogramok a Mátészalkai Járásban

Az EFOP-1.4.2-16-2016-00015 azonosító számmal nyilvántartott Támogatási Szerződéssel a Szatmári Egyesített Szociális és Egészségügyi Alapellátási Intézményi Társulás 500,00 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült az Emberi Erőforrások Fejlesztési Operatív Program (EFOP) keretében az Emberi Erőforrások Minisztériuma EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság jóvoltából, melyhez a forrást az Európai Szociális Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. A projekt az Európai Unió támogatásával valósul meg. A Projekt bruttó összköltsége 500,00 millió forint, a támogatás mértéke 100%. 

A projekt során főként a bármely okból hátrányos, és a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeknek, fiataloknak, és azok családjaiknak biztosít széles körű lehetőségeket a képességeik, és értékeik feltárására, hasznosításának módjára a kor kihívásainak megfelelő életszemlélet, életvezetés kialakítására, értékek átadására, és elfogadó, építő, megértő közösségbe tartozására. Mindezzel csökkentve a hátrányaikat, és növelve esélyeiket a társadalomba való beilleszkedésre, iskolába történő helytállásra és a boldog, értelmes, hasznos életre.

Alapvető cél, hogy a Mátészalkai Járás, 26 településének lakossága számára innovatív szolgáltatásokat tegyünk hozzáférhetővé, különös tekintettel a 25 év alatti hátrányos helyzetű fiatalok, és családjaik részére. A legkorábbi életkortól indulva a szülők bevonásával kívánunk segítséget nyújtani a járás településeinek igényeit szem előtt tartva, hosszú távú, jól célzott, eredményorientált programjainkkal. A területi hátrányok mérséklését eredményezi mindez, továbbá hozzájárul egy megfelelőbb jövőkép kialakulásához, a szegény családban élő gyermekek fokozott segítéséhez. Cél a hátrányos helyzetű gyermekek iskolán kívüli képesség, és készségfejlesztése, a korai iskolaelhagyás csökkentése, az egészségtudatos életmód elterjesztése, az intézmények közötti együttműködések javítása, a dolgozók szociális érzékenységének fejlesztése, hiányzó szakember kapacitás pótlása. Prevenciós cél továbbá a hátrányos helyzet nemzedékről nemzedékre történő örökítésének megakadályozása.

A projekt megvalósításának ideje: 2017.09.01.-2022.02.28.

További információ kérhető:

Alexáné Takács Krisztina Projektmenedzser

E-mail: mszgyerekesely2@gmail.com